Vyšetření fyzioterapeutem

O vyšetření

Od září 2022 nabízíme možnost nadstandardního vyšetření fyzioterapeutem při preventivních prohlídkách.

Tělo v dětském věku prochází obrovskými změnami a je možné, že vývoj někdy z té správné, tzv. fyziologické, cesty uhne. Čím dříve nastavíme zdravé základy pro správný vývoj dítěte, tím lépe. Můžeme se takto vyhnout pozdějším následkům ve formě vadného držení těla, skolióz, migrén, bolestí zad apod. Určitě všichni víme a vidíme, že postavení dítka ve 3 letech je naprosto jiné, než to naše. Že některé věci, které jsou pro naše dospělé tělo již tabu, jsou pro něj zcela přirozené. Ale kde je ta hranice? Kdy už mám začít něco jako rodič řešit? A jak?

Při preventivních prohlídkách se snažím zaměřit i na posturu, držení těla a varovné signály. Ale zároveň přiznávám, že nejsem fyzioterapeut a jejich komplexní kineziologický rozbor a následná doporučení raději předám do jejich rukou.

A proto bych vám ráda nabídla službu navíc, a to vyšetření fyzioterapeutem při pravidelné preventivní prohlídce. Jedná se o 20 minutovou konzultaci, která se skládá z kineziologického rozboru a zhodnocení, zda je vše v pořádku, nebo je potřeba na něčem pracovat, případně, jaká cesta by byla pro dané dítě nejlepší. Součástí vyšetření je i podologické vyšetření, tedy vyšetření nožky i na podoskopu ke zhodnocení event. ploché nohy a následné doporučení vhodné obuvi, popř. stélek.

Počítejte tedy s tím, že se naše preventivní prohlídka prodlouží o 20 minut, které strávíte u fyzioterapeuta.

Cena a rezervace

Toto vyšetření povede Mgr. Žaneta Kohoutková.

www.fyzioterapeut-ostrava.cz

Cena tohoto vyšetření je 400 Kč, platba pouze v hotovosti.

V případě zájmu o toto vyšetření, napište na náš e-mail: mudr@janagurna.cz.

Čím dál tím více vnímám, jak je prevence těla i duše pro naše zdraví důležitá, a pevně věřím, že toto bude jeden z dalších střípků do mozaiky zdraví našich dětí.