O nás

Ráda bych se vám představila. Jmenuji se Jana Gurná. Od ledna 2021 jsem přebrala praxi MUDr. Marcely Charvátové.

Promovala jsem v roce 2008 na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity, poté jsem nastoupila nemocniční praxi v FN Ostrava a NsP Havířov, kde jsem si prošla dětské a novorozenecké oddělení a poté na několik let pracovala na dětské JIP. Z odborných ambulancí jsem prošla praxí na ambulanci dětské gastroenterologie a výživy, diabetologie, endokrinologie. Následně jsem přešla do praxe na dětské středisko a objevila její kouzlo a těším se na další roky v primární péči.

Jsem zastáncem toho, že se nelze dívat na nemoc jen jako na vytrženou poruchu některého orgánu nebo systému. Jsme celek a pokud se nebudeme snažit udržet harmonii a celistvost tohoto celku, upadneme do nemoci. Jsou věci, které si vyžadují akutní pomoc a léčbu, ale je i spousta situací, které si zaslouží přístup spíše klidnější a hlubší a hledání určitých souvislostí má pak efekt dlouhodobý.

Lékařská praxe je naprosto nepředstavitelná bez podpory a pomoci sesterské. Je mi potěšením, že se společně se mnou o vaše děti budou starat dvě skvělé ženy a sestřičky:

Kateřina Weineltová, Dis. a Martina Bartošicová

Budu velice ráda, když mi budete důvěřovat a budu moci být po dobu dětských let vašich ratolestí vašim rádcem a pomocníkem na cestě ke zdraví a spokojenosti vašich dětí.